Угода НАК ‘Нафтогаз’ з EXIM Bank США: Фінансування відновлення інфраструктури

Підписання угоди про залучення фінансування між представниками Групи Нафтогаз та EXIM Bank США

Угода з EXIM Bank США: Механізми фінансування

Група НАК «Нафтогаз України» уклала угоду з Експортно-імпортним банком США (EXIM Bank США), державна установа, що сприяє експорту американських товарів та послуг. Документ передбачає можливість залучення фінансових ресурсів обсягом до 300 мільйонів доларів США. Ці кошти призначені для придбання американського обладнання, необхідного для відновлення нафтогазової інфраструктури, пошкодженої внаслідок військових дій.

Як повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Корецький, дана угода є логічним продовженням стратегічних домовленостей, досягнутих між Україною та Сполученими Штатами Америки. Метою цих домовленостей є підтримка українського енергетичного сектору та підвищення його стійкості в умовах поточної конфронтації.

Процес узгодження та реалізація

Підготовка документації для цієї угоди тривала шість місяців за участі команди «Нафтогазу». Фінальна домовленість була досягнута під час візиту першої віцепрем’єр-міністерки – міністерки економіки України Юлії Свириденко до США та її переговорів з президентом EXIM Bank США Джоном Йовановичем.

Наступний етап передбачає практичну взаємодію з американськими компаніями. Ця робота буде зосереджена на імплементації фінансового механізму, який дозволить прямо кредитувати американських постачальників та підрядників. Це, своєю чергою, забезпечить закупівлю необхідного обладнання компаніями, що входять до Групи «Нафтогаз».

Сергій Корецький підкреслив, що ця ініціатива відкриває доступ не лише до додаткового фінансового ресурсу. Вона також надає можливість залучати сучасні американські технології, обладнання та експертизу, які є важливими для відновлення та модернізації енергетичної інфраструктури країни. Посилення міжнародної фінансової та технологічної підтримки українського енергетичного сектору є висхідним трендом.

Контекст ширших домовленостей

Дана угода відбувається на тлі ширшої ініціативи щодо мобілізації міжнародної підтримки для відновлення України. Раніше міністр енергетики України Герман Галущенко анонсував, що у рамках Конференції з відновлення URC2026, яка відбулася у Гданську, українські державні та приватні енергетичні компанії планували підписати угоди про залучення фінансування на загальну суму понад один мільярд євро.

Крім того, перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко заявляла, що в межах Ukraine Recovery Conference 2026 передбачається укладення 160 угод із загальним обсягом фінансування, що перевищує десять мільярдів євро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ...

Прокрутка до верху

У ВАС Є ПИТАННЯ?