Масовані удари по енергетичній інфраструктурі: наслідки
Вранці 22 червня країна зафіксувала нові випадки знеструмлення в семи областях після масованих ударів. Ці події є продовженням систематичних атак на енергетичну інфраструктуру України.
Як зазначається у повідомленні НЕК «Укренерго», оператора магістральних електромереж та центрального диспетчера Об’єднаної енергетичної системи України, ураженими регіонами стали Сумщина, Харківщина, Миколаївщина, Чернігівщина, Запоріжжя, Донеччина та Херсонщина. Найбільш критична ситуація із електропостачанням спостерігається у Донецькій та Херсонській областях.
Аварійно-відновлювальні роботи та динаміка споживання
У місцях, де це дозволяють безпекові умови, вже розпочато аварійно-відновлювальні роботи. Енергетичні компанії здійснюють заходи для якнайшвидшого відновлення електропостачання споживачів.
Паралельно, 22 червня о 09:30 зафіксовано зростання рівня споживання електроенергії на 2,2% порівняно з аналогічним часом 19 червня, попереднього робочого дня. Причиною цього стало підвищення температури повітря у більшості регіонів. У зв’язку з цим, енергетики рекомендують перенести період активного використання електроенергії на проміжок з 10:00 до 16:00.
Додаткові інциденти у зоні ураження
Окремо, того ж дня, 22 червня, стало відомо про наслідки атаки російських безпілотних літальних апаратів на Запоріжжя. Внаслідок цього інциденту поранень зазнали три особи, а також зафіксовано пожежу в житловому будинку, де перебувала одна жінка.








